У боржників банків і ЖКХ ДАІ буде відбирати машини

Власники автомобілів, у яких є заборгованість, у тому числі по кредитам, квартплаті чи аліментам, тепер будуть позбавлятися своїх транспортних засобів. Їх будуть відслідковувати і затримувати співробітники ДАІ.

Про це було оголошено вчора, 27 вересня, під час спільної наради керівництва Державної виконавчої служби та Державтоінспекції Києва, – повідомляє прес-служба ДАІ.

Під час наради акцентувалась увага на те, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1102 у разі виявлення транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до ст. 40 ЗУ «Про виконавче провадження» уповноважена особа Державтоінспекції негайно тимчасово затримує такий транспортний засіб та доставляє на спеціальний майданчик чи стоянку. Для доставляння транспортного засобу інспектор ДАІ має викликати евакуатор через чергового по підрозділу Державтоінспекції.

В більшості це автомобілі, власники яких не розрахувалися за банківським кредитом, мають борг по квартплаті або не виплачують аліменти, тощо.

У разі виявлення транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук, уповноважена особа Державтоінспекції негайно тимчасово затримує такий транспортний засіб та доставляє на спеціальний майданчик чи стоянку. При цьому згідно із встановленими вимогами складається акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу у присутності двох свідків і представника підприємства, установи або організації, який доставляє транспортний засіб на спеціальний майданчик чи стоянку.

Протягом трьох діб Державтоінспекція повинна повідомити державному виконавцю про тимчасове затримання транспортного засобу.

Повернення тимчасово затриманого транспортного засобу боржника, який зберігається на спеціальному майданчику чи стоянці, здійснюється лише за вимогою державного виконавця.

Слід також нагадати, що автомобіль боржника вважається оголошеним в розшук тільки після винесення відповідної постанови державного виконавця.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *