Український фільм «ТойХтоПройшов КрізьВогонь» претендує на премію «Оскар»

Спеціальний оскарівський комітет України з 10 експертів вітчизняної кіноіндустрії шляхом таємного голосування визначив який вітчизняний фільм буде представлений на цьогорічній премії Оскар.

Претендентів було двоє – фільм режисера Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» та «Дім з башточкою» Єви Нейман, розповідає ТСН.Особливе .

Комітет пояснив вибір стрічки «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» тим, що фільм Єви Нейман є більш артхаусним, у той час, як кіно Михайла Іллєнка спрямоване на більш широку аудиторію.

До оскарівського комітету, створеного минулого року, увійшли представники громадських та комерційних установ, які є лідерами у різних галузях вітчизняної кінематографії. До цього стрічки затверджувало міністерство культури України.

Сьогодні, аби потрапити на розгляд комітету, обрані фільми спочатку проходять організаційний контроль.

Серед вимог якого на першому етапі: термін прокату, склад знімальної групи – більше половини – представники цієї країни. Другий етап –технологічне відсіювання. Автори обох стрічок не очікували такого результату.

Продюсер фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» зізнається, навіть, якщо б програли, все одно результатом були б задоволені. Вони першими створили картину повністю українського виробництва.

А от творці «Будинку з башточкою» орієнтувалися перш за все на ідею фільму, тому не впевнені в успіху стрічки в Америці.

«Кіно досить артхаусне, европейські кінофестивалі полюбляють такі фільми, що буде відбуватися в Америці, я не знаю», – каже креативний продюсер фільму Наталія Стрибук.

Чи потрапить стрічка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» до оскарівської номінації стане відомо 1 жовтня.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *